Dział Współpracy Międzynarodowej

Jednym z filarów rozwoju Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego jest współpraca międzynarodowa. Zakres działalności Uczelni w tej sferze obejmuje między innymi nawiązywanie partnerskich kontaktów z zagranicznymi instytucjami, uczestnictwo w programie Erasmus+, wyjazdy studyjne, staże, praktyki, wspólne prowadzenie i publikowanie badań naukowych, wymianę nauczycieli akademickich, studentów oraz publikacji naukowych, studia MBA, studia angielskojęzyczne (International Business Studies, International Tourism, International Relations and Cultural Diplomacy), a także organizację międzynarodowych konferencji naukowych (np. "Poland in the European Union: Social Dimension" w 2005 roku; "European Constitution and National Constitutions " w 2007 roku; cykl dorocznych konferencji "Państwo, Gospodarka, Społeczeństwo", realizowanych nieprzerwanie od 2001 roku), spotkań zagranicznych osobistości, naukowców oraz dyplomatów ze społecznością Uczelni, imprez okolicznościowych celebrujących kulturę i zwyczaje innych krajów (np.: Dni Słowackie, Dni Węgierskie, Dni Ukraińskie), bądź ważne wydarzenia (np. wieczory wyborcze – w związku z wyborami prezydenckimi w USA).

Galeria zdjęć

(1) Międzynarodowa konferencja naukowa w Krakowskiej Akademii: European Constitution and National Constitutions
(2) Podpisanie umowy o współpracy z Uniwersytetem Molise. Na zdjęciu Rektorzy obu uczelni prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Maciąg i prof. Giovanni Cannata (Campobasso, 11 października 2004)
(3) Konsul ds. prasy i kultury Leslie High przekazuje na ręce Rektora prof. dr hab. Andrzeja Kapiszewskiego cenny zbiór książek ufundowanych przez Departament Stanu USA dla uczelnianej biblioteki (Kraków, 2002)
(4) Rektor Krakowskiej Akademii prof. dr hab. Jerzy Malec i Profesor Honorowy Krakowskiej Akademii, prof. Joseph Carby-Hall, podczas spotkania z baronową Bottomley of Nettlestone, minister zdrowia w rządzie Johna Majora (Uniwersytet w Hull, 14 lipca 2009)


O intensywności rozwoju współpracy świadczą liczne umowy, które Krakowska Akademia podpisała z uczelniami zagranicznymi. Utrzymujemy stałe kontakty z przedstawicielami wielu ośrodków akademickich w takich krajach, jak: Anglia, Austria, Bułgaria, Chorwacja, Egipt, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Izrael, Litwa, Maroko, Niemcy, Portugalnia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Tajwan,Turcja, Ukraina, USA, Węgry i Włochy.

Uczelniana biblioteka udostępnia ponad 25 000 woluminów fachowej literatury w językach obcych. Duża część tych zbiorów, została przekazana przez Uniwersytet w Bochum, Konsula Honorowego RP w Beverley (Anglia) – Honorowego Profesora KA Joseph R. Carby - Halla, Państwa Irenę i Jerzego Szwede, a także Japan Foundation, Departament Stanu USA, Bibliotekę Sejmową, Bibliotekę PAN, Uniwersytet 6 Pażdziernika w Kairze oraz instytucje Unii Europejskiej.

Podjęte zostały także kroki mające przyczynić się do skutecznego funkcjonowania uczelni w obszarze edukacyjnym Unii Europejskiej w celu wspierania mobilności studentów i kadry. Stwarzamy liczne możliwości zastosowania i rozwijania zdobytej wiedzy i umiejętności w środowisku międzynarodowym. Dynamicznie rozwijająca się współpraca zagraniczna umożliwiła nam uzyskanie Karty Erasmusa dla szkolnictwa wyższego (Erasmus Charter for Higher Education 2021-2027, ECHE) nadawanej przez Komisję Europejską. Uczelnia przeszła pozytywnie procedurę kwalifikacyjną, dzięki czemu może kontynuować realizację wszelkich działań w ramach programu Erasmus+ w aktualnej edycji w latach 2021-2027.

Wydajemy Suplement do Dyplomu, którego celem jest dostarczenie obiektywnych i pełnych informacji dotyczących przebiegu studiów dla uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych w kraju i za granicą. Zawiera on opis rodzaju, poziomu, kontekstu, treści i statusu studiów odbytych i pomyślnie ukończonych przez osobę, która uzyskała dyplom ukończenia studiów, do którego Suplement jest dołączony.

Uczelnia stosuje Europejski System Transferu i Akumulacji Punktów (ECTS), co ułatwia zaliczenie studiów odbytych w uczelni partnerskiej (okres ten uznaje się za równoważny z okresem studiów w uczelni macierzystej). W jego ramach łatwiejsze jest dostosowywanie tempa studiowania do indywidualnych potrzeb i zdolności studenta oraz umożliwienie indywidualnego doboru części przedmiotów.

Od początku istnienia konsekwentnie zmierzamy w kierunku umiędzynarodowienia Uczelni, aby móc stawić czoła wyzwaniom współczesnego świata w epoce globalizacji. Wkładamy dużo wysiłku oraz środków w rozwijanie współpracy międzynarodowej na wielu płaszczyznach, co pozwala kompleksowo kształcić dobrze przygotowaną kadrę do działania na konkurencyjnych rynkach w Polsce i za granicą. Stwarzamy wykładowcom możliwości poszerzania horyzontów badawczych, a także weryfikowania i doskonalenia swojej wiedzy i umiejętności na forum międzynarodowym. Realizując jednocześnie szereg zadań na tym polu przykładamy szczególną wagę do tego, aby mieć znaczący wkład w promocję pozytywnego wizerunku kraju, regionu i miasta.

dwm03.jpg

Wykład prof. Davida Drewry, Rektora Universytetu w Hull, na temat: Antarctica - Living and Working in the World's Freezer (Krakowska Akademia, 12 maja 2009 r.)

Kontakt

Dział Współpracy Międzynarodowej

Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków

budynek B, pok. B 205

Godziny obsługi studentów:
pon-pt: 10.00-14.00
W celu pozyskania informacji dotyczących realizacji konkretnych działań prosimy umawiać się telefonicznie lub e-mailowo na spotkanie z pracownikiem odpowiedzialnym za dane działanie

mgr Jerzy Marcinkowski
Kierownik

Godziny przyjęć:
po wcześniejszym kontakcie mailowym

mail.svgjmarcinkowski@afm.edu.pl
phone.svgtel. 12 252 46 96

mgr Joanna Skrzypiec
Uczelniany koordynator programu Erasmus

Godziny przyjęć:
po wcześniejszym kontakcie mailowym

mail.svgjskrzypiec@afm.edu.pl
phone.svgtel. 12 252 46 95

mgr Oleksandra Zhuzhelska

Godziny przyjęć:
po wcześniejszym kontakcie mailowym

mail.svgozhuzhelska@afm.edu.pl
phone.svgtel. 12 252 46 98