Dział Współpracy Międzynarodowej

Spotkanie informacyjne dotyczące pozyskiwania Znaku Jakości oraz zarządzania Projektami Wolontariatu w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności

06.07.2023 Erasmus Pracownicy

Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB oraz Narodowa Agencja programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące pozyskiwania Znaku Jakości oraz zarządzania Projektami Wolontariatu w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności na uczelniach wyższych w Małopolsce.
Spotkanie jest bezpłatne i odbędzie się 11.07 od godziny 10:00 do 12:00 na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, pawilon C, sala J, II piętro.

Podczas spotkania zostaną omówione następujące tematy:
• Międzynarodowy wolontariat na uczelni – oferta możliwości i przykłady projektów,
• Znak Jakości – co należy wiedzieć przed złożeniem wniosku,
• Zarządzanie projektem okiem eksperta – dobre praktyki doświadczonych beneficjentów.

W spotkaniu wezmą udział doświadczeni beneficjenci programu Europejskiego Korpusu Solidarności:
• Pani Alicja Rożnowska–Szpot, Absolwentka Politechniki Krakowskiej, długoletnia pracowniczka Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana, Stowarzyszenia Rozwoju Integracji Młodzieży STRIM i Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Dyplomowana nauczycielka i menadżerka kultury z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w pracy dla krakowskich instytucji edukacyjnych, kulturalnych i pozarządowych. Posiadająca duże doświadczenie w projektach międzynarodowych. Koordynatorka wielu projektów międzynarodowych finansowanych z funduszy europejskich programów takich jak Tempus, Youth, Youth in Action, Grundtvig, Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności. Laureatka tytułu EDUinspirator (2016) przyznawanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji i nagrody Lajkonika (2015) przyznawanej za działalność i zasługi dla Dzielnicy VII Zwierzyniec.

• Pani Edyta Gawlak, menadżer wolontariatu Festiwalu Kultury Żydowskiej, absolwentka psychologii stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zainteresowanie psychologią międzykulturową rozwijała współpracując z organizacjami pozarządowymi, w tym od 2016 roku z FKŻ – jako wolontariuszka, a od 2018 roku – jako koordynator Pracowni Seniora. Od lutego 2019 odpowiada za koordynację programu wolontariackiego, a także pomoc w produkcji wydarzeń festiwalowych i chederowych.
Spotkanie jest zadedykowane przedstawicielom i pracownikom uczelni wyższych oraz uczelnianych fundacji i stowarzyszeń, które będą wspierać działania młodych osób w ramach realizowanych projektów lub przekażą wiedzę innym zainteresowanym.

Bardzo prosimy o rozesłanie informacji o szkoleniu wewnątrz Państwa instytucji, do wszystkich potencjalnie zainteresowanych osób.
W celu zadeklarowania swojego uczestnictwa prosimy o uzupełnienie ankiety rejestracyjnej: https://wolontariatuczelnie.webankieta.pl/

Dlaczego warto zaangażować się w Europejski Korpus Solidarności?
• Nowe możliwości umiędzynaradawiania uczelni,
• Angażowanie wolontariuszy międzynarodowych z Unii Europejskiej (i nie tylko) w działania uczelni,
• Maksymalne dofinansowanie na działania w ramach Projektów Wolontariatu – 250 000 EUR,
• Możliwości wyjazdu za granicę w roli wolontariuszy, dla Polaków w wieku 18 – 30 lat,
• Możliwość realizacji lokalnych inicjatyw autorstwa młodzieży w ramach Projektów Solidarności – maksymalne dofinansowanie 7 tys. euro,

Europejski Korpus Solidarności to inicjatywa Komisji Europejskiej – dla młodych ludzi i dla organizacji chcących wziąć udział w działaniach solidarnościowych, w różnych obszarach: od pomocy pokrzywdzonym przez działania na rzecz zdrowia i środowiska, aż do pomocy humanitarnej w całej UE i poza nią. Program daje młodym ludziom możliwość zaangażowania się i zdobycia bezcennego doświadczenia oraz rozwinięcia nowych umiejętności. W ramach Europejskiego Korpusu Solidarności możliwy jest wyjazd na wolontariat zagraniczny lub zrealizowanie w Polsce lokalnego projektu solidarności. Projekty Europejskiego Korpusu Solidarności to format, który w sposób szczególny angażuje młodzież, dając jej możliwość podjęcia działań solidarnościowych w ważnych obszarach życia społecznego.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z przedstawicielką Erasmus+ InnHUB Kraków, Adą Szpot, ada.szpot@frse.org.pl

Kontakt

Dział Współpracy Międzynarodowej

Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków

budynek B, pok. B 205

Godziny obsługi studentów:
pon-pt: 10.00-14.00
W celu pozyskania informacji dotyczących realizacji konkretnych działań prosimy umawiać się telefonicznie lub e-mailowo na spotkanie z pracownikiem odpowiedzialnym za dane działanie

mgr Jerzy Marcinkowski
Kierownik

Godziny przyjęć:
po wcześniejszym kontakcie mailowym

mail.svgjmarcinkowski@afm.edu.pl
phone.svgtel. 12 252 46 96

mgr Joanna Skrzypiec
Uczelniany koordynator programu Erasmus

Godziny przyjęć:
po wcześniejszym kontakcie mailowym

mail.svgjskrzypiec@afm.edu.pl
phone.svgtel. 12 252 46 95

mgr Oleksandra Zhuzhelska

Godziny przyjęć:
po wcześniejszym kontakcie mailowym

mail.svgozhuzhelska@afm.edu.pl
phone.svgtel. 12 252 46 98